#2016-10-26 03:42:02 

Hemoglobina

Użytkownik

Posty: 36

Skąd: Chełm

Wiek: 19

Witam, mój mąż jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, ale okoliczności wypadku nie są do końca jasne MĄŻ nic nie pamięta poniewaz był w szoku powypadkowym, ale jak doszedł do siebie, to wezwał policję i karetkę, postawił trójkąt i staral się udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. to go policja obarcza winą za wypadek czy może mu zostać postawiony zarzut spowodowania wypadku drogowego i co może mu za to grozić, czy w takiej sytuacji nie będzie lepiej poddać się karze dobrowolnie?
#2016-10-26 06:24:57 

waza_Ming

Użytkownik

Posty: 12

Skąd: Opole

Wiek: 33

mój kolega był w podobnej sytuacji, a ja sama byłam uczestniczką tego zdarzenia jako pasażerka. Wymusił pierwszeństwo i zderzyliśmy się z innym autem, a tamten kierowca próbując uniknąć zderzenia wjechał w następne auto nie było ofiar smiertelnych, ale kilka osób trafiło do szpitala ze złamaniami kończyn i lekkimi obrażeniami. Ponieważ kolega nie był pod wpływem alkoholu i jechał z dozwoloną prędkością, a nie było ofiar śmiertelnych, adwokat kolegi wnioskował o dobrowolne poddanie się karze, na co zgodził się prokurator, więc sprawa nie trafiła do sądu i skończyło się na zatrzymaniu prawa jazdy na okres 2 lat i sąd zobowiązał kolegę do zadość uczynienia, ale jeśli sprawa męża nie jest jasnanie podejmujcie sami żadnych kroków bez rozmowy z adwokatem.
#2016-10-26 06:49:21 

Muchomor

Użytkownik

Posty: 45

Skąd: Gniezno

Wiek: 29

Jeśli chodzi o dobrowolne poddanie się karze, to zawsze można to zrobić, ale kiedy nie ma żadnych wątpliwości, co do winy. Jeśli mąż nie pamięta zdarzenia, ponieważ był w szoku powypadkowym to niech nie podejmuje żadnych decyzji bez adwokata, trzeba poszukać świadków zdarzenia, aby móc całe zdarzenie dokładnie zrekonstruować. Można też złożyć wniosek o powołanie swojego biegłego. Natomiast postawa Pani męża na miejscu wypadku, którą Pani opisała, tzn. zabezpieczenie miejsca wypadku, wezwanie karetki i policji oraz udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym, to ważne czynniki świadczące na jego korzyść. Dobrze jest też odwiedzić poszkodowanych w szpitalu i dowiedzieć, jaki jest ich stan zdrowia. Są to okoliczności łagodzące, które będą mieć niebagatelne znaczenie dla ewentualnego wymiaru kary w procesie sądowym. Dobrowolnie poddać się karze można na każdym etapie postępowania sądowego. Warto też zapytać prawnika o możliwość złożenia wniosku o warunkowe umorzenie postępowania. Może na nie liczyć osoba dotychczas niekarana i o nieposzlakowanej opinii oraz taka, która w przeświadczeniu sądu rokuje, że konflikt z prawem był zdarzeniem incydentalnym. Więcej na temat prawa karnego można znaleźć na lodz-adwokat.pl. Wystarczy tylko wejść w zakładkę adwokat Łódź prawo karne i zapoznać się z informacjami tam zamieszczonymi. Jest tam wiele przydatnych wiadomości dla wszystkich, którzy potrzebują porady prawnej.
#2016-10-26 09:22:58 

Hunter

Użytkownik

Posty: 58

Skąd: Lipnica

Wiek: 19

każdy przypadek jest inny, kiedyś jadąc nocą autem zatrzymałem się na pasach chcąc przepuścić pieszego, który był pod wpływem alkoholu i wachał się czy wejść na jezdnię czy czekać. Trwało to tak długo, że postanowiłem wolno ruszyć i jak się okazało była to zła decyzja gdyż pieszy też ruszył i zatrzymał się na masce mojego auta. niestety, sąd zabrał mi prawo jazdy na rok
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015