#2016-09-27 01:21:23 

Hunter

Użytkownik

Posty: 58

Skąd: Lipnica

Wiek: 19

Witam. Jestem już raczej stomatologiem starszej daty, który oczywiście używa nowinek technicznych, ale od niektórych dostaje zawrotów głowy. Ostatnio mój syn, który poszedł w moje ślady (moja duma :)) wspomniał o tym, że może warto by było znaleźć drukarnię 3d, albo samemu zakupić taką drukarkę, by tworzyć protezy. Szczerze? Jakoś tego osobiście nie widze, ale może są jakieś bardziej doświadczone osoby tutaj?
#2016-09-27 04:12:07 

Bart_S

Użytkownik

Posty: 49

Skąd: Wrocław

Wiek: 25

Powiem Ci szczerze, kolego, że w stomatologii drukowanie 3d to już chyba kawałek historii. Sam już kilkanaście takich protez wykonałem (tj zlecałem, żeby dla mnie wykonali) i protezy zasze były wykonane perfekcyjnie. Idealnie dopasowane. Wystarczyło tylko później taki model zęba pokryć odpowiednią powłoką (np. ceramiką) i gotowe!
#2016-09-27 05:13:11 

Gaskończyk

Użytkownik

Posty: 76

Skąd: Lublin

Wiek: 31

Generalnie gdybyś się trochę zainteresował tym tematem, to byś zauważył, że drukowanie 3d to przyszłość chyba każdej dziedziny życia. Są na przykład takie drukarki firmy Hbot w Warszawie widziałem je w jednym sklepie, teraz nazwy nie pamiętam, ale w każdym razie ich wielofunkcyjność wprost powala :)
#2016-09-27 06:21:33 

Hunter

Użytkownik

Posty: 58

Skąd: Lipnica

Wiek: 19

No dobrze, powiedzmy, że może ja bym się zainteresował takimi wydrukami? To jakie drukarki najlepiej?
#2016-09-27 08:53:47 

Bart_S

Użytkownik

Posty: 49

Skąd: Wrocław

Wiek: 25

Wiem, że w medycynie szeroko się stosuje drukarki 3d polyjet, nie wiem, czy w stomatologii też mają zastosowanie, ale na pewno bym szedł w tym kierunku.
#2016-09-27 09:56:44 

Gaskończyk

Użytkownik

Posty: 76

Skąd: Lublin

Wiek: 31

Ewentualnie kolega może się zainteresować się tą ofetą: http://3dphoenix.pl/wydruki-3d.html. Być może oni się tym zajmują? Przynajmniej można by zapytać ;)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015