#2017-04-12 21:25:53 

Admirał

Użytkownik

Posty: 44

Skąd: Opole

Wiek: 22

Witam, zastanawiam się nad tematyką pomp ciepła na Śląsku. Gdzie je załatwialiście, kto je montował? Czy jesteście zadowoleni z efektów? Zastanawiam się jaki realny wpływ na ogrzewanie budynku mają pompy ciepła i na ile pozwala to zaoszczędzić na energii… Zachęcam do dyskusji.
#2017-04-12 23:04:33 

Bart_S

Użytkownik

Posty: 49

Skąd: Wrocław

Wiek: 25

Z mojej perspektywy to się naprawdę opłaca. Przeprowadzałem remont całego budynku i kompleksową wymianę systemów, w tym pompy ciepła. I mam porównanie w stopniu zużycia energii. Teraz jest naprawdę lepiej – nie tylko jeśli chodzi o same finanse, ale też po prostu jakość temperatury w budynku…
#2017-04-13 00:23:56 

Hunter

Użytkownik

Posty: 58

Skąd: Lipnica

Wiek: 19

Trzy lata temu montowałem pompy ciepła dzięki pomocy tej firmy: https://klimapoint.pl/pompy-ciepla/ i jestem zadowolony z efektów. Pozyskiwane ciepło jest faktycznie odczuwalne i co ważne, zupełnie bezpłatne.;) Jeśli potrzebne są Ci dobrej jakości pompy ciepła Śląsk nie ma lepszej oferty, moim zdaniem.
#2017-04-13 03:02:54 

Admirał

Użytkownik

Posty: 44

Skąd: Opole

Wiek: 22

Całkiem bezpłatne to nie jest, bo ponosi się koszt montażu i kupna pompy – czy to się jakoś zwraca??
#2017-04-13 05:48:32 

Bart_S

Użytkownik

Posty: 49

Skąd: Wrocław

Wiek: 25

Tak, zwraca się. Myślę, że to jest stosunkowo tania inwestycja. Ale to jeszcze kwestia tego jaką dużą firmę masz i jak sobie radzisz z budżetowaniem. Według mnie dobrze jest nieco przyoszczędzić dzięki takim trikom energooszczędnym, nawet jak na początku wiążą się z wydatkami.
#2017-04-13 08:12:48 

Ulegalka

Użytkownik

Posty: 52

Skąd: Garwolin

Wiek: 29

Pompy ciepła są też po prostu ekologiczne i bardzo sobie to cenię. Dbam o wizerunek swojej firmy i chcę, byśmy uchodzili za markę dbającą o środowisko, więc także przy takich rozwiązaniach zwracam uwagę na kwestie ekologii…
#2017-04-13 08:56:37 

Muchomor

Użytkownik

Posty: 45

Skąd: Gniezno

Wiek: 29

Zależy. Kilka kwestii: po pierwsze, trzeba odpowiednio dobrać rodzaj pompy ciepła. Tak, by działał optymalnie na danej przestrzeni budynku… Poza tym trzeba regularnie sprawdzać działanie pompy – jeśli wszystko jest ok., naprawdę widać możliwość zaoszczędzenia. Dodam też, że można dostać dotację na pompy ciepła, to dobra alternatywa dla przedsiębiorców o mniejszym budżecie.:)
#2017-04-13 11:27:44 

Bart_S

Użytkownik

Posty: 49

Skąd: Wrocław

Wiek: 25

A no rzeczywiście, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj, ale tym powinni zająć się przeszkoleni pracownicy. Oni znają się na parametrach takich jak moc grzewcza, chłodnicza czy elektryczna i powinni doradzić każdemu, kto nie wie o co chodzi.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015